Karnozyna - na co pomaga oraz jakie ma działanie?

L-Karnozyna jest cząsteczką powstającą w wyniku trawienia mięsa. Odnaleźć ją można w mięśniach, mózgu i innych unerwionych tkankach zwierząt, a także ludzi. Znana ze swojej zdolności wydłużania życia, a także innych drogocennych właściwości jest obiektem wielu współczesnych badań naukowych. Co mówi o niej medycyna? Jakie zastosowanie ma karnozyna, a także, jakie korzyści możemy osiągnąć, wdrażając ją do codziennej diety?

0 komentarze

Kwasy tłuszczowe Omega-3 - w czym je znajdziemy oraz na co pomagają?

Od dawna wiadomo, że kwasy tłuszczowe Omega-3 mają niezwykle korzystny wpływ na nasze zdrowie. Począwszy od poprawy sprawności umysłowej, kończąc na dobrym samopoczuciu i nastroju. Podobnie jak Omega-6 i 9, kwasy Omega-3 są niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Co jednak kryje się za terminem Omega-3? O jakich właściwościach należy pamiętać, a także, dlaczego powinniśmy zadbać o odpowiedni podaż kwasów w naszej diecie?

0 komentarze

Na co pomaga NAC? Poznaj jego właściwości, zastosowanie oraz dawkowanie

N-Acetylo-L-Cysteina, znana w skrócie jako „NAC” to specjalna forma dobrze znanego aminokwasu L-cysteiny. Mówi się, że NAC posiada różne działania prozdrowotne i przeciwutleniające, dzięki czemu jest z powodzeniem stosowana we wspomaganiu zdrowia płuc, a także wątroby. L-cysteina jest ważnym budulcem zdrowego układu odpornościowego, biorąc również procesy w przekazywaniu informacji do mózgu. Co zatem warto wiedzieć o NAC, a także, dlaczego warto zacząć ją stosować?

0 komentarze

Spermidyna - co to jest, w czym się znajduje i jakie posiada właściwości?

Wiemy, jak bardzo potrzebna jest dobra dieta i regularne ćwiczenia w celu osiągnięcia zdrowego, długiego życia. W ramach tego, rynek suplementów oferuje nam stale coraz większą ilość środków mających na celu wspomóc nasze starania. Jednym z takich suplementów jest spermidyna, która szybko zyskuje na popularności jako pomocne źródło zdrowia. Korzyści ze spermidyny rzeczywiście, są liczne, a jej zaletom i funkcji warto przyjrzeć się z bliska.

0 komentarze

Nattokinaza - czym jest i jak działa?

Enzymy odgrywają ważną rolę w zdrowiu i funkcjonowaniu całego organizmu człowieka. Nattokinaza, w dużej mierze wciąż nieznana w Europie jest enzymem bogatym w dobroczynne właściwości lecznicze, pożyteczne dla naszego zdrowia. Od profilaktyki wysokiego ciśnienia, po redukcję żylaków i ryzyka chorób serca, nattokinaza może przynieść wiele korzyści przy regularnym stosowaniu. Co należy o niej wiedzieć, a także, czym dokładniej jest?

0 komentarze

Ekdysteron - jak wpływa na siłę oraz wzrost mięśni?

Ekdysteron z powodzeniem stosowany jest w kręgach kulturystycznych od kilku lat. Wielu sportowców zachwala jego działanie, a także zdającą się potwierdzać efektywność, niezależnie od płci. Na czym dokładnie polega działanie anaboliczne ekdysteronu, a także, dlaczego jest stosowany także przez mniej i bardziej doświadczonych sportowców? Co warto wiedzieć o jego efektach i potencjalnych skutkach ubocznych suplementacji?

0 komentarze

Monofosforan Urydyny (UMP) - dlaczego jest niezbędny dla zdrowia układu nerwowego?

Wszystkie związki aktywne znajdujące się we wnętrzu ludzkiego organizmu odgrywają niebagatelną rolę w utrzymaniu jego poprawnego działania. Niektóre z nich, jak chociażby urydyna stanowią jeden z najważniejszych budulców naszego ciała. Uczestniczy ona w wielu reakcjach biologicznych zachodzących na przełomie wszystkich układów organizmu człowieka, a jej suplementacja może przynieść szereg korzystnych dla zdrowia właściwości. Co warto wiedzieć o urydynie?

0 komentarze

Turkesterone - jak wpływa na rozwój masy mięśniowej i stan zdrowia?

Stosowanie suplementów diety jest jedną z codziennych podstaw dbania o wyniki sportowe i zdrową sylwetkę dla milionów ludzi. Jednym z takich suplementów, który staje się coraz bardziej popularny wśród grona kulturystów i sportowców, jest turkesterone, rodzaj naturalnego związku steroidowego, który wiąże się z poprawą siły, przyspieszonym spalaniem tłuszczu, budową masy mięśniowej i większą energią. Co warto wiedzieć o turkesteronie, a także, jakie korzyści można zyskać dzięki jego suplementacji?

0 komentarze

Fisetyna - dlaczego warto stosować ten prozdrowotny flawonoid?

Natura pełna jest wielu związków organicznych, które mogą mieć wpływ na zdrowie mózgu. W celu zapewnienia dobrej kondycji mózgu, ważna jest nie tylko zbilansowana dieta i aktywność fizyczna, lecz także prozdrowotne substancje pochodzenia organicznego. Jedną z nich jest fisetyna, o której pomocnych właściwościach warto dowiedzieć się więcej.

0 komentarze

Synefryna - co to jest i na co pomaga?

Każda substancja, która może mieć korzystny wpływ na utratę nadmiernego tłuszczu, jest analizowana w celu weryfikacji jej skuteczności. Jedną z takich substancji jest synefryna, związek obecny w wielu suplementach spalających tłuszcz. Ma ona ścisły związek z pobudzeniem, a także utratą wagi, dlatego coraz więcej badań przygląda się jej niesamowitemu działaniu. Co warto wiedzieć o synefrynie, a także potencjalnych korzyściach wynikających z jej stosowania?

0 komentarze
Produkt dodany do ulubionych