Antyoksydanty

Vitaler's Resweratrol (Rdestowiec japoński) 150 mg - 60 kapsułek
Dostępny
Suplement diety zawierający w swoim składzie 150 mg trans-resweratrolu pozyskanego z korzenia rdestowca japońskiego, który posiada silne właściwości przeciwutleniające oraz sprzyja w zachowaniu prawidłowej kondycji układu sercowo-naczyniowego.
Vitaler's L-Glutathione (Glutation) 500 mg - 60 kapsułek
Dostępny
Glutation Vitaler's w formie roślinnych kapsułek to substancja określana jako silny antyoksydant, którego zadaniem jest chronić wszystkie komórki ludzkiego organizmu przed wolnymi rodnikami. Każda kapsułka zawiera w składzie 500 mg zredukowanego glutationu.
Vitaler's Sulforaphane (Sulforafan) 400 μg - 120 tabletek
Dostępny
Sulforafan to izotiocyjanian znajdujący się w warzywach kapustnych. Każda kapsułka formuły. Sulforaphane marki Vitaler's zawiera 400 µg sulforafanu, pozyskanego z ekstraktu kiełków brokułu. Sulforafan posiada właściwości antyoksydacyjne, może wykazywać pozytywny wpływ na zdrowie w różnych aspektach.
Vitaler's Apigenin (Apigenina) 100 mg - 60 kapsułek
Dostępny
55,46 zł
Apigenina to roślinny flawonoid, który naturalnie występuje w roślinach leczniczych, warzywach, a także owocach. Rumianek pospolity (Matricaria chamomilla) jest jednym z głównych źródeł apigeniny, występuje szczególnie obficie w jego kwiatach. Suplement diety Apigenin Vitaler's jest w pełni wegański, przeznaczony dla osób dorosłych.
Vitaler's OPC (Kora sosny) 420 mg - 60 kapsułek
Dostępny
33,24 zł
Ekstrakt z kory sosny znany jest ze względu na dużą zawartość OPC. Oligomeryczne proantocyjanidyny (OPC) to związki biologicznie aktywne, które posiadają silne właściwości antyoksydacyjne - w znaczący sposób eliminują wolne rodniki tlenowe.
Vitaler's Koenzym Q10 (Ubichinon) 100 mg - 60 kapsułek
Obecnie brak na stanie
Koenzym Q10 występuje we wszystkich komórkach ludzkich (mitochondriach), a jego obecność jest konieczna do wytwarzania energii. Nie bez powodu koenzym Q10 bywa nazywany witaminą młodości i długowieczności. Preparat Vitaler's zawiera naturalnie czysty koenzym Q10 w postaci ubichinonu.
Vitaler's Quercetin (Kwercetyna) 250 mg - 60 kapsułek
Obecnie brak na stanie
36,94 zł
Naturalna kwercetyna z perełkowca japońskiego (Sophora japonica) to związek o wielokierunkowym działaniu, który wykazuje wiele właściwości wpływających korzystnie na organizm człowieka. 
Vitaler's Fisetyna (Perukowiec podolski) 100 mg - 30 kapsułek
Obecnie brak na stanie
0Fisetyna jest silnym antyoksydantem, który może pomóc w utrzymaniu poziomu glutationu i funkcji mitochondriów w obecności stresu oksydacyjnego. Suplement diety Vitaler's posiada naturalnie pozyskiwany flawonol z rośliny o nazwie perukowiec podolski. 
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Antyoksydanty to substancje, które pomagają w walce z reaktywnymi cząstkami tlenowymi, znane również jako wolne rodniki. Wolne rodniki powstają w ludzkim organizmie na skutek procesów metabolicznych, a także pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak palenie papierosów, promieniowanie UV czy zanieczyszczenia środowiska. Antyoksydanty neutralizują te szkodliwe cząsteczki, zapobiegając im wyrządzaniu szkody w naszych komórkach.

Dlaczego antyoksydanty są ważne dla zdrowia?

Antyoksydanty odgrywają kluczową rolę w ochronie organizmu przed stresem oksydacyjnym, który jest związany z wieloma chorobami, takimi jak choroby serca, nowotwory, schorzenia neurodegeneracyjne czy choroby układu oddechowego. Działają one jak tarcza, która neutralizuje działanie wolnych rodników i zapobiega uszkodzeniom komórek oraz DNA. Regularne spożywanie antyoksydantów może pomóc w utrzymaniu zdrowia i spowolnieniu procesów starzenia.

Źródła antyoksydantów w diecie

Aby dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość antyoksydantów, ważne jest spożywanie różnorodnych źródeł żywności. Owoce i warzywa są bogate w witaminę C, witaminę E oraz inne antyoksydanty. Zielona herbata, czerwone wino, orzechy, pestki dyni i pomidory są również dobrymi źródłami antyoksydantów. Ważne jest regularne spożywanie tych produktów, aby zapewnić organizmowi ochronę przed stresem oksydacyjnym.

Skutki niedoboru antyoksydantów

Proces starzenia się organizmu jest związany z działaniem wolnych rodników i uszkodzeniem DNA. Antyoksydanty mogą pomóc w spowolnieniu tego procesu poprzez neutralizację wolnych rodników i ochronę komórek przed uszkodzeniami. Regularne spożywanie antyoksydantów może pomóc utrzymać młody wygląd skóry, poprawić kondycję włosów i paznokci oraz ogólną kondycję organizmu.

Produkt dodany do ulubionych