Alergia sezonowa na pyłki - co pyli teraz?

Alergia na pyłki, znana również jako katar sienny czy alergia sezonowa dotyka coraz większej liczby osób stając się jednym z najbardziej powszechnych schorzeń alergicznych na świecie. Charakteryzuje się ona sezonowością - objawy nasilają się w określonych porach roku, kiedy to rośliny uwalniają do atmosfery swoje pyłki. Dla wielu osób jest to okres wzmożonych dolegliwości takich jak kichanie, swędzenie nosa, zaczerwienione i łzawiące oczy czy problemy z oddychaniem. W związku z tym istotne jest, aby zrozumieć co i kiedy pyli, aby móc skutecznie przeciwdziałać niepożądanym objawom alergii.

0 komentarze

Sulforafan oraz jego właściwości i dawkowanie. W jakich produktach występuje?

Przeciwutleniacze (antyoksydanty) odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu każdego człowieka. Chronią komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników i przedwczesnego starzenia. Jednym z najbardziej niezwykłych przeciwutleniaczy pochodzenia organicznego jest sulforafan, substancja pochodząca z warzyw krzyżowych. Wpływ sulforafanu na zdrowie jest unikatowy w skali świata substancji pochodzenia roślinnego. Co warto wiedzieć o jego fascynujących właściwościach i potencjalnych zastosowaniach zdrowotnych?

0 komentarze

Poradnik po suplementacji - jakie kwasy omega-3 są najlepsze?

Kwasy tłuszczowe Omega-3 cieszą się dobrą opinią w środowisku medycznym, jak i dietetycznym. Od lat uważane za znaczącą część zdrowej, zbilansowanej diety, zadziwiają swoimi unikatowymi właściwościami. Odgrywając ważną rolę w licznych procesach metabolicznych naszego organizmu, wspomagają codzienne funkcjonowanie na wielu poziomach. Co zatem należy wiedzieć o działaniu kwasów Omega-3, ich rodzajach, a także, jak wpływają na nasze zdrowie?

0 komentarze

Cytykolina (CDP-cholina) - w jaki sposób wspomaga wzrok i funkcje poznawcze?

Związki nootropowe, znane ze swojego prozdrowotnego działania na ludzki organizm przyczyniają się do zauważalnej poprawy funkcji poznawczych i ogólnego stanu zdrowia. Jednym z nich jest Cytykolina, od kilkudziesięciu lat uznawana na całym świecie za skuteczną pomoc w profilaktyce oczu, a w szczególności jaskry. Jakie procesy wspomaga suplementowanie Cytykoliny? Czy jest bezpieczna, a także, w jaki sposób można ją stosować?

0 komentarze

Izotonik - naturalny sposób na nawodnienie i lepszą wydolność fizyczną

Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia ma kluczowe znaczenie w ciągu całego roku, a przede wszystkim w momencie uprawiania sportów wytrzymałościowych. Słabe nawodnienie nieuchronnie prowadzi do spadku wydajności, zapaleń i różnych, nierzadko poważnych problemów zdrowotnych. W jaki sposób można zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu? Napoje izotoniczne, bogate w elektrolity mogą być skuteczną odpowiedzią. W jaki sposób działają, a także, co stoi za ich pomocnym działaniem?

0 komentarze

Hupercyna A - jak wspiera pamięć i koncentrację?

Współcześnie wiele osób zmaga się z problemami związanymi z pamięcią. W ostatnich latach można zaobserwować wzrost zachorowań na chorobę Alzheimera, tym bardziej wśród osób starszych. Czy istnieje na tę chorobę skuteczny środek? Jak się okazuje hupercyna A może pomóc. Stosowana od lat w medycynie chińskiej, obecnie zaskakuje świat nauki swoimi bogatymi, prozdrowotnymi właściwościami pomagającymi w poprawie pamięci i procesów poznawczych. Co warto o niej wiedzieć?

0 komentarze

Czym jest Betaina HCL? - właściwości i zalety

Betaina jest substancją roślinną, coraz szerzej znaną ze względu na wiele korzyści zdrowotnych. Szczególnie pomocna w trawieniu i w walce z gromadzeniem się nadmiaru tłuszczu w wątrobie, jest dla wielu pomocnym rozwiązaniem na wiele dolegliwości. Dzięki dobroczynnemu wpływowi na organizm betaina może być z powodzeniem stosowana jako dodatek do diety. Co warto wiedzieć o betainie, jaki jest jej profil działania i czy jest bezpieczna do stosowania przez ludzi?

0 komentarze

Tran norweski - pomocne remedium dla dzieci i dorosłych

Tran uważany jest za wspaniały suplement ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3, a także szereg zalet na tle zdrowotnym. Od poprawy pracy serca po zmniejszenie stanów zapalnych, wielofunkcyjność tranu powoduje, iż na stałe zagościł na domowych półkach, jako skuteczne remedium na wiele dolegliwości. Jednakże, czy tran jest naprawdę przydatny dla naszych organizmów? Jakie właściwości ma tran, a także, czym on właściwie jest?

0 komentarze

Mumio ałtajskie - tradycyjne lekarstwo pełne zdrowia?

Mumio to starożytne naturalne lekarstwo, pochodzące z gór Azji Środkowej. Do dziś nie wiadomo, jak dokładnie powstaje mumio. Ta w większości czarno-brązowa substancja zbierana jest w górach Ałtaju. Cechuje się licznymi właściwościami leczniczymi, zwłaszcza ze względu na wysoką zawartość kwasów fulwowych i huminowych. Dla wielu osób mumio wciąż pozostaje nieznaną tajemnicą pełną zdrowia. Co należy wiedzieć o mumio, a także, do czego jest przydatne?

0 komentarze

Owoc granatu właściwego - dlaczego warto włączyć go do codziennej diety?

Owoc granatu zawiera w sobie wystarczającą ilość składników odżywczych, aby być jednym z owoców o największych właściwościach przeciwutleniających i odżywczych dla naszego zdrowia, jakie daje nam natura. Pochodzący z Azji, staje się coraz bardziej popularny również w Polsce. Granatowcowi przypisuje się nie tylko unikatowy smak i soczystość, ale przede wszystkim ogrom działań leczniczych, popartych badaniami naukowymi. Zatem przyjrzyjmy się mu z bliska.

0 komentarze
Produkt dodany do ulubionych