Koenzym Q10 - co to, właściwości, zastosowanie, dawkowanie

Człowiek potrzebuje wielu niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania. O istnieniu wielu z nich nie mamy pojęcia, choć są stałą częścią naszej diety. Jednym z takich składników jest Koenzym Q10, substancja witaminopodobna występująca w komórkach ludzkiego ciała. Począwszy od wspomagania wytwarzania energii, Q10 dba o cały organizm ludzki na wielu różnorodnych płaszczyznach. Zatem przyjrzyjmy się z bliska, czym dokładniej jest Koenzym Q10.

0 komentarze

Glutation - na co działa i czy warto go suplementować?

Ochrona komórek, detoksykacja, transport tlenu - to tylko niektóre z obszarów, za które odpowiada znajdująca się w ludzkim organizmie cząsteczka glutationu. Uważany za najsilniejszy przeciwutleniacz w organizmie, glutation jest substancją pozostającą wciąż poza szeroką świadomością ludzkości. Co warto wiedzieć o jednym z najistotniejszych obrońców ludzkiego organizmu, a także, w jaki sposób możemy zadbać o jego wysoki podaż w codziennej diecie?

0 komentarze

Kwercetyna - jakie właściwości posiada oraz w jakich produktach ją znajdziemy?

Kwercetyna, występująca w różnych ilościach w owocach i warzywach, jest flawonoidem najczęściej spożywanym przez człowieka. Choć jej potencjał przeciwutleniający został już dawno doceniony, badane są również inne, równie pomocne właściwości tej naturalnej substancji. Jaką rolę kwercetyna odgrywa w naszej diecie, a także co należy wiedzieć o jej potencjalnych właściwościach zdrowotnych i przeciwwskazaniach dotyczących jej zastosowania?

0 komentarze

Apigenina - właściwości, działanie, opinie i dawkowanie

Naszą uwagę nierzadko przykuwają żywe kolory niektórych roślin, za które odpowiadają częściowo mało znane flawonoidy. Te składniki odżywcze z grupy nutraceutyków, oprócz smaku i wyrazistego koloru, mają działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne. Apigenina jest jednym z tych związków chemicznych. Znana z promowania zdrowia serca, poprawy funkcjonowania mózgu oraz łagodzenia lęku i depresji staje się coraz częściej stosowanym suplementem diety. Co warto o niej wiedzieć?

0 komentarze

Co to jest OPC? Poznaj właściwości i zastosowanie suplementów diety z OPC

Natura oddaje w nasze ręce bogaty zasób związków, które mogą pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie. Zapewniając organizmowi odpowiedni, naturalny impuls, możemy utrzymać swoje zdrowie fizyczne i psychiczne w doskonałej kondycji przez lata. Wysokowydajne OPC mogą stanowić taki impuls, pomagając nam przywrócić kontrolę nad swoim zdrowiem, przynosząc przy tym korzyści dla całego organizmu. Co warto wiedzieć o związkach OPC w aspekcie profilaktyki i suplementacji?

0 komentarze

Resweratrol - tajemnica zdrowia i piękna odkryta w czerwonym winie

Resweratrol jest silnym przeciwutleniaczem pochodzenia naturalnego, którego jednym z głównych źródeł jest winogron. Stosowany od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej i japońskiej obecnie zyskuje na popularności także w Polsce. Substancja, jaką jest resweratrol, cechuje się wieloma pożytecznymi korzyściami dla ludzkiego organizmu. Czym jest resweratrol, jak go stosować, a także co warto o nim wiedzieć?

0 komentarze
Produkt dodany do ulubionych